Hlúposť roka

Autor: Ľubor Bystrický | 26.9.2012 o 13:28 | (upravené 26.9.2012 o 13:35) Karma článku: 10,41 | Prečítané:  1863x

V rámci týždňa mobility pripravil magistrát nášho hlavného mesta na prvý pohľad sympaticlý darček pre vodičov- možnosť na týždeň vymeniť zadarmo volant vlastného auta za bezplatné sedadlo v prostriedkoch MHD.

 

Ako sa však ukázalo úplne zadarmo to nebolo. Bratislavskí vodiči, a nielen oni, sa mali následne stať nič netušiacimi obeťami experimentu, ktorý  nemožno nazvať inak ako pochabý, a to si ešte autor tohto príspevku dáva pred ústa povestný obrúsok. Ani pri veľmi bujnej dávke fantázie nemožno totiž nájsť čo i len zrnko racionality v rozhodnutí  zatiaľ anonymných úradníkov magistrátu vytvoriť z vozovky mosta SNP neprekonateľnú prekážku, na ktorej denne tečú nervy tisícom zúfalých vodičov, spaľujú sa zbytočne desaťtisíce litrov rekordne drahých pohonných hmôt a do vzduchu unikajú stovky ton exhalátov z výfukov stoviek áut trčiacich v beznádejnej zápche, ktorú spôsobilo v podstate svojvoľné  rozhodnutie anonymného služobníka arogantnej moci.

Vyše stotisícová Petržalka je pritom jediným bratislavským sídliskom, ktoré nie je s centrom mesta spojené električkou. Navyše ho od neho oddeľuje výrazná  prírodná prekážka. Takže všetci jej obyvatelia, plus obyvatelia priľahlých dedín a návštevníci z Rakúska, Maďarska a odinakiaľ, sa cez mosty ponad Dunaj prepravujú na gumených kolesách.

Vymyslieť a uskutočniť za týchto okolností bláznivý experiment s vyhradením jedného cestného pruhu mosta SNP výlučne pre MHD možno už bez zveličovania hodnotiť ako naplnenie skutkovej podstaty trestného činu všeobecného ohrozenia.

A pokým sa (dúfam) na radnici spamätajú stálo by za to ohodnotiť ich výkon hlasovaním v súťaži o hlúposť roka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.

ŠPORT

Od hladu zabíjal prakom holuby, Alves pokoril legendu za pár sekúnd

Futbal vám prinesie len žiarlivosť, pokrytectvo a falošných priateľov, tvrdí obranca Juventusu Dani Alves.


Už ste čítali?