Kiska za milión, Fico za všetky drobné

Autor: Ľubor Bystrický | 9.12.2017 o 10:38 | Karma článku: 6,43 | Prečítané:  1826x

Premiér, podľa vlastných slov vyzval listom prezidenta republiky, aby uhradil  990 000 Eur. Sumu, ktorú údajne prelietal vládnym špeciálom z „našich daní“, cestami za rodinou  z týždňoviek v prezidentskom paláci.

 

Zdá sa, že predseda strany Smer nevie stále stráviť  neúspech v priamom súboji o prezidentský palác, navyše  jatrený pomaly, ale iste klesajúcimi preferenciami jeho strany. 

Na druhej strane je pravdou, že mu stále populárny Andrej  občas prihrá na smeč vlastnými prešľapmi.  Asi mu nemal kto včas povedať- pozor pán prezident, národ sa na Vás pozerá  vo dne v noci. Je síce pekné rozdať každý mesiac plat chudobným, lenže lesk tohto ušľachtilého skutku stráca na jase  v konfrontácii so sumou za spiatočný týždenný cestovný lístok  na trati Bratislava - Poprad.  Veď možno zvoliť aj iný spôsob prepravy. Napríklad komerčnou linkou, využíval ju aj nebohý pán prezident Michal Kováč.

Na hlavu štátu sa nevzťahuje bez výhrad zásada, že dovolené je všetko, čo zákon nezakazuje.  Pre  ňu je určujúce iné kritérium bezúhonnosti. To známe kantovské- „Hviezdnaté  nebo nado mnou a mravný zákon vo mne.“  Vyšší princíp mravný- to je kompas, ktorým sa riadia  cesty osudu štátnikov.

Samozrejme, to isté platí aj pre druhú stranu.  Forma komunikácie, ktorú si premiér zvolil, je nehorázna, obsah absurdný. Predseda vlády predsa vie, že vládny špeciál  nie je bicykel opretý o plot, ktorý si ktokoľvek, kedykoľvek  môže zobrať a zajazdiť si do ľubovôle.  Jeho používanie upravuje špeciálny predpis a podlieha osobitnému schvaľovaniu.

Najsmutnejšie na celej trápnej záležitosti je jej dosah na verejnosť. Ako už bolo napísané, najvyšší predstavitelia štátu, ale aj ďalší verejne činní funkcionári sú permanentne prítomní na očiach verejnosti. Svojím konaním a činmi vytvárajú vzorce správania. Stanovujú štandardy toho, čo je ešte dovolené. Poskytujú príklady správania a konania, ktoré priťahujú a ospravedlňujú. A doplácame na to všetci.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan skončil v záverečnej etape na Tour Down Under tretí a vyhral bodovaciu súťaž

V etape triumfoval André Greipel, celkovým víťazom sa stal Daryl Impey.

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trumpovi neveria, že nie je rasista.


Už ste čítali?