Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rakovina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Veľmi dobre napísané,

až na možné riešenia situácie. Vyjsť do ulic nestačí. Treba vojsť do príslušných úradov a inštitúcií. Ak 5 000 ľudí vojde na súd či okresný policajný úrad tak je to iný efekt, než ked len postávajú na námestí .
A v inštitúciách vojsť do kancelárií a "porozprávať" sa s príslušnými sudcami a policajtami. A závisí potom už len na nich, či vyjdú von dverami alebo oknom.
 
Hodnoť

A zasa hovniváli

Ja tu už niekoľko rokov upozorňujem ctenu pisateľskú a čitateľskú obec na zhubné pôsobenie časti občanov s právnickým vzdelaním na ostatné obyvateľstvo štátu. Nazval som ich HOVNIVÁLMI a varoval som takto širokú verejnosť pred zhubnými následkami ich väčšinou dobre platených pracovných činností. Právnikom bola pri budovaní beztriednej spoločnosti pridelená významná činnosť akoby katalyzátora spoločenských nálad ako výsledku manipulovaného oblbovania občianstva v línií prognózovaného občianského smerovania pod kuratelou robotníckeho predvoja tj Komunistickej strany. Zo začiatku za Gotwaldového prezidentovania mali dôležitú úlohu pri manipulovaní občianstva tzv odborných vedení rôznych inscenovaných súdnych procesov, ktoré zničili životy tisíckam rodín v rámci Československa. Po Klémovej smrti si dôležitú úlohu manipulátorov štátu udržali vďaka svojím destabilizačným pracovným činnostiam, ktorými naďalej ničili či prinajmenšom komplikovali životy občanom s cieľom nebyť ich efektívnymi pomocníkmi pri rôznych životných strastiach ale práve naopak - občanom život komplikovať a takto si kontinuálne udržiavať svoju nezastupiteľnú dôležitosť. Takto sa to vlieklo až do nežnej revolúcie. Všetky politické strany, ktoré tu po 89 vznikli sa existenciou hovniválov nezaoberali s tou požiadavkou, aby sa aj hovniváli postupne prispôsobovali novým časom. Jedným z viditeľných dôkazov, že sa predsa aj tam dali do pohybu s novou dobou malo byť aj to, že počet pracovných miest, kde sa vyžaduje právnické vzdelanie bude klesať. Opak bol pravdou - hneď v prvých rokoch po nežnej vzniklo v spoločnosti veľa aj takých problémov, ktorých indície smerovali k tomu, že ich tu niekto umelo vyvoláva. Tzn hovniváli nielenže si neplnili svoje povinnosti vyplývajúce im z ich náplní prác ale ešte v skrytosti vyvíjali deštrukčné "opatrenia", ktoré vyvolávali problémy nečakané a prekvapujúce. Budovanie demokracie im od začiatku nesedelo, keďže boli pôvodne určení na manipuláciu v rámci budovania socializmu a preto boli rozhodnutí sabotovať potrebné kroky z ich strany pri postupe demokracie. Stal sa z nich jeden silný odporujúci klan s uzatvoreným hlavným obehom, ktorý si do dôležitých pozícií v rámci svojej konfesie púšťal ľudí po rodinných líniach, poťažne nejako "obšťatých" v rámci rôznych skrytých či poloskrytých individuálnych previnení. Nebyť tej vraždy dvoch mladých snúbencov vlani, tak by doteraz fungovali bez odhalenia a naďalej by strpčovali občanom život a nadmerne by zaťažovali štátnu kasu svojími neopodstatnenými požiadavkami. Ich činnosť je pre nich neplánovito poodhalená a občania sa v tomto čase môžu dennodenne presviečať akým humusom sú prikryté siluety ľudí v akoby islamistických habitoch, ktorých základnou povinnosťou je efektívne pomáhať občanom v ich rôznych životných problémoch.
 


Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Ružomberok čierny, ale učitelia a žiaci pendlujú 1 336
 2. Ján Šeďo: Pán minister Naď, ryba smrdí od hlavy a tá Vaša už páchne aj v zahraničí ! 1 133
 3. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 705
 4. Martin Droppa: Nové Mŕtve Mesto nad Váhom (I.) 660
 5. Gabriela Sutórisová: Tvarohový od pani Helenky 431
 6. Pavel Macko: Spravodlivosť alebo organizovaný zločin? 426
 7. Anton Kovalčík: Generál Gerasimov a jeho doktrína. 394
 8. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 308
 9. Ladislav Piršel: Diletanti sa radujú, zodpovední strachujú 297
 10. Jozef Černek: Deň na MOM alebo príbehy ľudí z testovania 269

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 2. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy
 3. Stanislav Jurčišin: Jána a Martinu ste si zavraždili sami, milí novinári.
 4. Michaela Manikova: Zachránila si ma...
 5. Miriam Studeničová: Duchovný rozmer života
 6. Vladimír Seman: Ak Ukrajinci nerozumejú vtipu, nepatria do EÚ.  To by mohla pochopiť bratislavská kaviareň
 7. Štefan Vidlár: Nech to vyhňije
 8. Jozo Peric: Stojíme na začiatku nového komoditného supercyklu?
 9. Jozef Legény: Veľký Piatok 2021 - Matovič vztýči kríž číslo 9000. , ale ruky si už neumyje
 10. František Cudziš: Kvety baní


Už ste čítali?